Blog

Co je to affiliate marketing ?

Affiliate marketing je forma spolupráce, která funguje na bázi provizí. Jde vlastně o to, že se registrujete u obchodníka, který affiliate marketing nabízí. Vy se teď u obchodníka zaregistrujete, a tím získáte vlastní unikátní propagační materiály, buď formou textového odkazu nebo reklamního banneru. Ty to propagační materiály umístíte na svůj web. Teď, když čtenář Vašeho webu klikne na textovou reklamu nebo bannerovou, tak bude přesměrován na stránku obchodníka, kde jste se zaregistrovali, a pokud si čtenář něco na webu obchodníka zakoupí, tak Vy za ten nákup dostanete provizi.

Nejznámější Affiliate sítě náš výběr:

S pozdravem tým Adsnet.cz

Jak monetizovat web,blog nebo online magazín ?

Rozhodli jste se monetizovat (vydělávat) na Vašem webu,blogu či magazínu, a nevíte jak na to, tak přesně pro Vás je tento článek.

 • Bannerová reklama – PPC:

Zde jde o to, že na svém webu necháte běžet reklamu ve formě banneru od reklamní společnosti, funguje to tak, že za každý klik na banner, který udělá návštěvník na Vašem webu máte provize.

Nejznámější společnosti pro PPC:

 1. Google Adsense
 2. S-klik
 3. Adskeeper
 4. Ezoic
 5. eTarget
 • Placený obsah:

Pokud píšete zajímavý obsah, a máte pravidelnou návštěvnost, tak není potom problém, některé zajímavé články zpeněžit, například zveřejníte pár vět, které čtenáře zaujmou, a zbytek článku zpeněžíte.

 • Sponzorované články:

Další možnost zpeněžení, nabídněte tuto možnost svým návštěvníkům,  jde vlastně o to, že necháte u sebe na webu zveřejnit článek někoho jiného za poplatek.

 • Placené odkazy:

Někdy se může stát, že někdo s podobnou tematikou, bude chtít umístit svůj odkaz do Vašeho článku.

 • Prodej vlastního produktu či služby:

Prodávejte své produkty, pokud se hodí k tematice webu nebo nabízejte své služby, například online konzultace.

 • Affiliate marketing:

Affiliate marketing funguje následovně – píšete články o zdravém životním stylu nebo proteinech, tak si najdete internetový obchod, kde nabízí zdravé doplňky, či proteiny. Pokud jste takový obchod našli, tak se koukněte zda nabízí Affiliate marketing, pokud ano, tak se u nich zaregistrujte. Obchod Vám nyní vygeneruje Váš unikátní odkaz, který umístíte na Váš web, například pod článek. Následně pokud si někdo objedná produkt z obchodu skrze Váš unikátní odkaz, tak Vám vznikají provize z každého nákupu.

Za nás je to dnes vše, s pozdravem do hezkého dne přeje tým Adsnet.cz

Registrace odkazů do katalogů

Registrace odkazů do katalogů je určitě stále významná záležitost.

Díky registraci Vašeho odkazu na Váš web docílíte lepších pozic ve výsledcích vyhledávání , což je pro mnohé blogery a pro e-shopy dost významná záležitost.

Registraci buď můžete udělat sami nebo si najdete někoho, kdo registraci udělá za Vás, což je trošku nákladné, ale budete mít jistotu, že to bude úspěšně zaregistrované. Váš odkaz tak bude na kvalitních stránkách, aby Váš web nespadl ve výsledcích vyhledávání, protože ne každý katalog je přínosný.

Registrace do katalogů je buď placená nebo zdarma.

Registraci do katalogů dokážeme zajistit také my, v případě zájmu nás kontaktujte na mailu adsnet@centrum.cz nebo na mailu adam@adamdurkac.cz

S pozdravem do hezkého dne přeje tým Adsnet.cz

Linkbuilding: Co to je ?

Linkbuilding je více než důležitá vlastnost zlepšení umístění Vašeho webu na prvních pozicích ve vyhledávaní.

Nejčastější způsoby budování zpětných odkazů:

 1.  Výměna odkazů s jinými weby
 2. Koupě odkazů na jiných webech
 3. Tvorba MicroSites
 4. Tvorba PR Článku na jiných webech
 5. Sdílení odkazu na sociálních sítích
 6. Přispívání v diskusích s následným doporučením na Váš web
 7.  Již jsem na našem webu uváděl umístění odkazů do katalogů,to je další možnost budování, přidám rovnou odkaz na článek https://adsnet.cz/blog/registrace-odkazu-do-katalogu/

Linkbuilding, by jste neměli podceňovat, protože je to stále výborná volba pro zkvalitnění ranku Vaších webových stránek, zpětné odkazy si můžete buď budovat sami nebo je možnost si najmout firmu, která to udělá za Vás, protože i u budování zpětných odkazů platí to, že jak mile umístíte odkaz do několika nevhodných webů, tak vaše pozice ve vyhledávaní rapidně mohou klesnout.

Budování zpětných odkazů patří mezi naše služby, takže neváhejte se na nás obrátit na mailu adsnet@centrum.cz nebo na mailu adam@adamdurkac.cz

S pozdravem tým AdsNet.cz

Co je to SEO ?

SEO je zkratka slov Search Engine Optimization, což znamená v překladu optimalizace pro vyhledávače. Cílem SEO je aby se naše internetové stránky zobrazovali na předních pozicích ve vyhledávání. Je třeba dbát na to, že SEO je dlouhodobý proces vylepšování webu, oproti placeným kampaním, kde je výsledek, takřka okamžitý.

Základní rozdělení :

On-Page SEO:

Jedná se o faktory, které můžeme ovlivnit, jedná se například:

 • Titulek: neboli title, jedná se vlastně o krátký text v délce 60 znaků.
 • Meta Popisek: zde se jedná o text v délce 155 znaků.
 • Text a Klíčová slova: každý vydaný článek by měl být srozumitelný, a měl by zahrnovat relevantní klíčová slova.
 • Rychlost načítaní webu: tenhle faktor má velký vliv na google vyhledávač.

Off-Page SEO:

Jedná se o faktory z venku:

 • Dostatek zpětných odkazů: jedná se například o zpětný odkaz, který je umístěn na webu někoho jiného, a ten odkaz je směrován na Váš web.
 • Odkazy na sociálních sítích: dnes je hodně známá a hodně efektivní propagace na sociálních sítích, takže sdílejte nejlépe každý svůj článek na sociálních sítích.

SEO si můžete spravovat sami, a nebo to můžete nechat na našem týmu.

S pozdravem do hezkého dne přeje tým Adsnet.cz

Kontakt adsnet@centrum.cz adam@adamdurkac.cz